Дізнайтеся, коли, де і як ми знімаємо кругові панорами

Ознайомтеся з різноманітним обладнанням Google Перегляду вулиць і дізнайтесь, як ми знімаємо кругові панорами для створення карти світу.

Google Перегляд вулиць: збір зображень
Google Перегляд вулиць: анімація із зображенням автомобіля для збору зображень

Джерела фотографій

Існує два джерела фотографій для Перегляду вулиць: Google і наші волонтери.

Наш вміст
Контент від волонтерів

Наш вміст

Якщо вміст належить Google, ми вказуємо, що це "Перегляд вулиць" або "Карти Google". На наших фотографіях номерні знаки й обличчя людей розмиваються автоматично.

Відомості про правила

Google Перегляд вулиць: зображення Петри в Йорданії

Контент від волонтерів

Якщо вміст надано користувачем, ми вказуємо назву облікового запису, за якою можна перейти в його профіль, а інколи додаємо фотографію.

Відомості про правила

Додати зображення в Перегляд вулиць

Google Перегляд вулиць: зображення, зняте Федеріко Дебетто в Занзібарі

Де ми знімаємо цього місяця

Ми мандруємо різними країнами, щоб зібрати зображення, які стануть вам у пригоді й допоможуть досліджувати світ навколо себе. Якщо ви хочете помахати нашій команді, дізнайтеся нижче, коли вона прибуде у місце поблизу вас.

Дата Район
Дата Район

Через обставини, які не залежать від нас (погода, закриті дороги тощо) наші машини можуть не з’явитися в місцях зі списку або прибути туди в інший час. Зверніть увагу: якщо в списку вказано певне місто, зйомки можуть проводитись і в інших навколишніх містечках.

Обладнання, готове досліджувати чудеса світу

Ми відвідали неймовірні місця на всіх семи континентах і маємо багато планів попереду. Перш ніж вирушити в дорогу, ми враховуємо багато факторів, зокрема ландшафт, кліматичні умови й щільність населення, щоб підготувати оптимальне обладнання і зібрати найкращі зображення.

Автомобіль Перегляду вулиць

Найчастіше ми збираємо зображення за допомогою автомобілів Перегляду вулиць, оснащених системою камер на даху. На них ми проїхали понад 16 мільйонів кілометрів і зняли безліч зображень по всьому світу, зокрема коня, що їсть банан.
Автомобіль Перегляду вулиць

Трекер

Цю портативну систему камер можна носити як рюкзак або встановити на пікап, снігохід чи мотоцикл. Це дає змогу збирати зображення на вузьких вулицях або в місцях, куди можна дістатися лише пішки, таких як фортеця інків Мачу-Пікчу.
Трекер

Карти, що оживають

Ми зібрали зображення, і настав час показати їх на екрані. Ось короткий огляд того, що наша команда робить за лаштунками.

 • Збір зображень

  Спершу треба з’їздити та сфотографувати місця, які ми збираємося показати в Перегляді вулиць. Вибираючи час і місце зйомки, ми враховуємо низку факторів, зокрема погоду й щільність населення території, адже нам потрібні лише найкращі зображення.

 • Упорядковуємо зображення

  Щоб прив’язати кожне зображення до певної точки на карті, ми зіставляємо дані з автомобільного GPS-приймача, датчиків швидкості й напряму. Це дає змогу точно відтворювати маршрут машини й за потреби регулювати кут нахилу та вирівнювати зображення.

 • Перетворення фотографій на кругові панорами

  Щоб уникнути прогалин на кругових панорамах, сусідні камери роблять знімки, які накладаються. Потім завдяки спеціальним алгоритмам обробки зображень ми позбуваємося так званих "швів" і об’єднуємо знімки в цілісну кругову панораму.

 • Показ оптимальних зображень

  Вимірюючи відстань від автомобіля до всіх навколишніх об’єктів і будівель за допомогою лазерів, ми створюємо тривимірні моделі навколишнього простору. Потім, коли ви наводите курсор на віддалену ділянку в Перегляді вулиць, за тим самим алгоритмом для вас визначається оптимальна панорама.

Де ми були

Області, позначені на карті синім, уже є в Перегляді вулиць. Їх можна наближати й роздивлятися на Картах Google.

Докладніше