Місія компанії Google полягає в тому, щоб систематизувати всесвітню інформацію та зробити її загальнодоступною й корисною.

За відносно короткий період наша компанія зробила досить багато. З часу заснування Google у 1998 році ми значно розширились, і тепер нашими продуктами користуються мільйони людей у всьому світі.

Коли Леррі зустрів Сєргєя

Засновники Леррі Пейдж і Сєргєй Брін познайомилися в Стенфордському університеті в 1995 році. До 1996 року вони створили пошукову систему (спочатку вона називалася BackRub), яка використовувала посилання для визначення важливості окремих веб-сторінок.

Google Inc.

Леррі та Сєргєй назвали розроблену пошукову систему "Google", змінивши слово "googol" (математичний термін для позначення 1 зі 100 нулями). Google Inc. було створено в 1998 році, коли співзасновник компанії Sun Енді Бехтольсхайм виписав чек на 100 000 доларів США організації, яка до того часу ще не існувала.

Перший doodle

Перший "дудл Google" було створено в 1998 році, щоб показати відвідувачам домашньої сторінки, що керівники Google перебувають офлайн – на фестивалі Burning Man у штаті Невада. Зараз у нас є команда, яка створює дудли. Ми вже опублікували понад 2000 різноманітних дудлів на домашніх сторінках у всьому світі.

Реклама своїми руками

У 2000 році представлено AdWords – програму для самостійного створення рекламних кампаній онлайн. Сьогодні наші рекламні рішення, зокрема медійна реклама, реклама на мобільних пристроях, відеореклама та прості текстові оголошення, які ми представили понад десять років тому, сприяють росту й успішності тисяч компаній.

Gmail: без жартів

У День сміху 2004 року ми запустили Gmail. Наш підхід до електронної пошти включав такі особливості, як швидкий пошук, величезні обсяги пам’яті та тематичні повідомлення.

Вихід у світ

18 серпня 2004 року ми розмістили на Уолл-Стріт першу відкриту пропозицію з 19 605 052 звичайних акцій класу А.

Дослідження світу

У 2004 році ми придбали Keyhole – компанію, що працювала в галузі цифрової картографії, а у 2005 році запустили Карти Google і Google Планета Земля. Сьогодні Карти показують дорожній рух, маршрути проїзду, зображення на рівні вулиць, а Планета Земля дає змогу досліджувати океани та Місяць.

Відео для всіх

У 2006 році ми придбали YouTube – сайт, на якому розміщують онлайн-відео. Сьогодні щохвилини на сайт завантажується 500 годин відео. Відео про котів, громадська журналістика, політичні кандидати та подвійні веселки ніколи не повторюються.

Поява маленького зеленого робота

Серед чуток про появу "гуглофона" у 2007 році ми представили Android – відкриту платформу для мобільних пристроїв, а також альянс Open Handset.

Відомий на весь світ комікс

Світ отримав Google Chrome за день до запланованої дати – комікс, який представляв наш новий веб-переглядач із відкритим кодом, було доставлено раніше, ніж передбачалося. Офіційно його було запущено 2 вересня 2008 року.

Головний виконавчий директор і голова ради директорів

Леррі Пейдж, який був першим головним виконавчим директором Google до 2001 року, знову зайняв цю посаду у квітні 2011 року. Ерік Шмідт, теперішній виконавчий голова ради директорів, займає цю посаду вже 10 років.

Google+

У червні 2011 року ми представили проект Google+. Його мета – наповнити спілкування в Інтернеті відтінками реального життя й загалом покращити Google, залучаючи людей, їхні стосунки й інтереси.

Докладна історія Google

Факти Google

 • Дата застування
  1998 рік
 • Засновники
  Леррі Пейдж і Сєргєй Брін
 • Реєстрація
  4 вересня 1998 р.
 • Перше відкрите розміщення акцій (NASDAQ)
  19 серпня 2004 р.
 • Головний офіс
  1600 Amphitheatre Parkway
  Mountain View
  CA 94043