Запобігання викраденню особистої інформації

Як і грабіжники та злодії, кібер-злочинці вдаються до різних способів, щоб викрасти особисту інформацію чи гроші. Ніхто не даватиме грабіжникам ключ від свого дому. Так само потрібно захищатися від шахрайства та викрадення особистої інформації в Інтернеті. Дізнайтеся про розповсюджені прийоми, які використовують злочинці. Це допоможе вам захиститися від шахрайства та викрадення особистої інформації в Інтернеті. Нижче подаємо декілька простих порад.

Якщо ви бачите підозрілий електронний лист, миттєве повідомлення або веб-сторінку із запитом надати особисту чи фінансову інформацію, не відповідайте

Завжди остерігайтеся повідомлень або сайтів із запитами надати особисту інформацію та повідомлень із посиланнями на незнайому веб-сторінку, на якій потрібно ввести перелічені нижче дані.

  • імена користувачів
  • паролі
  • номери соціального страхування
  • номери банківських рахунків
  • PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери)
  • повні номери кредитних карток
  • дівоче прізвище матері
  • день народження

Не заповнюйте форми чи екрани входу, на які є посилання в таких повідомленнях. Якщо хтось підозрілий просить вас ввести у форму особисту інформацію, не робіть цього. Навіть якщо ви не натиснули кнопку "Надіслати", але почали вводити дані у форму, ви можете повідомити особисту інформацію викрадачам.

Якщо ви отримали повідомлення від знайомого, яке, схоже, написав не він, можливо, обліковий запис відправника зламав кібер-злочинець, який намагається отримати ваші гроші або інформацію. Тому відповідайте обережно. Серед поширених прийомів кібер-злочинців – прохання терміново надіслати гроші, заяви про скрутне становище в іншій країні або втрату телефону. У повідомленні також можуть пропонувати натиснути посилання, щоб переглянути зображення, статтю або відео. Насправді таке посилання може спрямовувати на сайт, який викрадає інформацію. Тому подумайте, перш ніж переходити за ним.

Ніколи не вводьте пароль, якщо ви перейшли на сайт за посиланням в електронному листі чи повідомленні чату, якому не довіряєте

Навіть якщо ви вважаєте, що це надійний сайт, як-от сайт вашого банку, краще безпосередньо перейти на сайт, скориставшись закладкою або ввівши його адресу безпосередньо у веб-переглядачі.

Не надсилайте пароль електронною поштою та не повідомляйте його стороннім особам.

Паролі – це ключі до ваших облікових записів і служб в Інтернеті. Тому як і в реальному житті, стежте, кому ви даєте ключі. Справжні сайти та служби не проситимуть надіслати паролі електронною поштою. Тому не відповідайте на запити надати паролі для веб-сайтів.

Ваші паролі дуже важливі, добре подумайте, перш ніж повідомляти їх іншим особам, навіть друзям або родичам. Коли ви повідомляєте комусь паролі, існує більший ризик зловживання вашими обліковими записами. Хтось може отримувати доступ до інформації, якою ви не хочете ділитися, або використовувати ваш обліковий запис неналежним чином. Наприклад, якщо ви повідомите комусь пароль електронної пошти, ця особа зможе читати ваші особисті листи, використовувати ваш поштовий обліковий запис, щоб отримувати доступ до інших онлайнових служб, якими ви користуєтесь (як-от сайтів банків або соціальних мереж), або видавати себе за вас. Зрештою, коли ви повідомляєте комусь пароль, ви маєте бути впевнені, що він у безпеці, адже ця людина може навмисно або випадково поділитися ним з іншими людьми.

Звертайте особливу увагу, коли вас просять ввійти онлайн

Перевіряйте ознаки під’єднання до сайту.

Спершу перевірте в адресному рядку веб-переглядача, чи URL-адреса справжня. Також перевіряйте, чи веб-адреса починається з https://. Це свідчить, що ваше з’єднання з веб-сайтом зашифроване та більш захищене від втручання й відстеження. У деяких веб-переглядачах в адресному рядку біля https:// відображається значок замка. Це чіткіше вказує, що ваше з’єднання зашифроване та більш безпечне.

Повідомляйте про підозрілі електронні листи та шахрайство

Більшість постачальників послуг електронної пошти, зокрема Gmail, дозволяють це робити. Повідомивши про підозрілий лист у Gmail, ви зможете заблокувати інші листи від цього користувача та допоможете нашій команді із запобігання порушенням зупинити подібні атаки.