Як ми допомагаємо захиститися від шахрайства й обману

В Інтернеті, як і в реальному житті, зустрічаються аферисти та шахраї. Google вживає низку заходів, щоб захистити вас від шахрайства.

Заборона неприйнятної реклами (і недобросовісних рекламодавців)

Наші правила чітко визначають, хто може показувати рекламу за допомогою інструментів Google. Ми створили правила щодо реклами, дбаючи про безпеку та довіру користувачів. Наприклад, ми забороняємо рекламу шкідливих завантажень і підроблених товарів, а також оголошення з незрозумілими способами оплати. Якщо ми виявляємо шахрайське оголошення, ми не лише забороняємо його, але й назавжди забороняємо рекламодавцеві працювати з Google.

Чітко вказані ціни

Один зі способів заробітку інтернет-злочинців – виконувати на чийомусь комп’ютері чи телефоні певні дії, за які з цієї особи стягується плата, а злочинець отримує ці гроші. Наприклад, така схема: створюється додаток, який змушує телефон надсилати текстові повідомлення чи телефонувати на платну лінію чату; за це з користувача телефону стягуються гроші, які отримує шахрай.

У телефонах Android можна дізнатися, до чого додаток матиме доступ. Для цього перегляньте розділ "Дозволи" в описі додатка в Google Play. Перш ніж завантажувати додаток, перегляньте цю інформацію, щоб вирішити, чи варто це робити. Наприклад, якщо ви збираєтеся завантажити новий додаток для сигналів дзвінка, можна переглянути, чи зможе цей додаток також телефонувати від вашого імені. Якщо у вас виникнуть підозри, не встановлюйте додаток.

На новіших пристроях Android з’являються сповіщення, коли додаток намагається надіслати SMS на номер телефону, за що може стягуватися додаткова плата. Тоді можна дозволити або заборонити додатку надсилати повідомлення.