Як ми допомагаємо підтримувати чистоту комп’ютера та пристрою

Деякі злочинці можуть намагатися викрасти вашу інформацію, як-от дані банківського рахунку, вхідні електронні листи або паролі для веб-сайтів, а інші можуть прагнути отримати спроможність керувати вашим пристроєм – комп’ютером, планшетом або телефоном.

Злочинці можуть використовувати ваш пристрій для пошуку інших пристроїв, якими можна керувати. Вони часто використовують безліч комп’ютерів, щоб зламувати веб-сайти або порушувати їх системи безпеки.

Один із найпоширеніших способів отримати доступ до вашого комп’ютера – це встановити шкідливі програми або зловмисне програмне забезпечення. Ви можете захистити свій комп’ютер від зловмисного програмного забезпечення, а Google докладає всіх зусиль, щоб захистити вас – тисячі експертів цілодобово працюють, щоб гарантувати безпеку ваших даних і пристроїв.

Уникнення зловмисного програмного забезпечення

Подібно до того, як Google знаходить в Інтернеті сайти, які найкраще відповідають вашим запитам, ми шукаємо сайти, які можуть зашкодити користувачам або містять зловмисне програмне забезпечення. Щодня ми знаходимо й позначаємо понад 10 тисяч таких небезпечних сайтів та показуємо застереження в понад 14 мільйонах результатів пошуку Google і 300 тисячах завантажень, повідомляючи користувачів, що на певному сайті чи за певним посиланням відбувається щось підозріле.

Ми також використовуємо подібну технологію, щоб визначити, чи є в отриманому повідомленні Gmail шкідливий вміст або зловмисне програмне забезпечення, і попередити вас, коли ви намагаєтеся завантажити з веб-сайту вміст, який виглядає як мелодія для телефона чи файл PDF, а насправді містить код, що може пошкодити вашому комп’ютеру.

Навіть якщо ви перейдете на сторінку зі зловмисним програмним забезпеченням, засоби додаткового захисту, які інженери Google вбудували у веб-переглядач Chrome, заблокують встановлення зловмисного програмного забезпечення на вашому комп’ютері та зменшать його вплив.

Оновлення

Іноді злочинці можуть отримати доступ до вашого комп’ютера, скориставшись відомими проблемами з безпекою в застарілих версіях програмного забезпечення, установленого на вашому пристрої. Їм відомо, що багато людей не завжди оновлюють програмне забезпечення та програми на своєму комп’ютері до найновішої версії, яка має найкращу систему захисту. Google також про це знає. Саме тому ми створили веб-переглядач Chrome, який автоматично оновлюється до найновішої версії щоразу, коли ви його запускаєте. Так ви отримуєте оновлену систему захисту без зайвих зусиль.

Іноді веб-переглядач Chrome працює з іншим програмним забезпеченням, так званими плагінами, щоб правильно показувати зображення й відео. За допомогою таких плагінів злочинці також можуть отримати доступ до вашого комп’ютера. Якщо веб-переглядач Chrome виявить застарілий плагін із проблемою безпеки, він заблокує цей плагін, доки ви не оновите його до найновішої та найбезпечнішої версії, а також показуватиме повідомлення, що потрібно оновити плагін.

Підтримання безпеки мобільного пристрою

Смартфони з програмним забезпеченням Android від Google використовують подібну систему захисту, щоб знижувати ризик пошкодження.

Кожен додаток для Android із магазину Google Play має вказувати, який тип інформації він збиратиме чи бачитиме на вашому пристрої, щоб ви могли визначити, чи довіряти йому. Окрім того, ми автоматично скануємо Google Play, щоб блокувати та видаляти шкідливі додатки. У деяких телефонах Android служба перевірки додатків Google перевіряє наявність потенційно шкідливих додатків, незалежно від джерела їх встановлення. Тож коли ви встановлюєте додатки з невідомих джерел, як-от Інтернету чи веб-магазину додатків третьої сторони, ця безкоштовна служба забезпечує додатковий рівень захисту.