Захист паролів

Паролі – це перша лінія захисту від кібер-злочинців. Потрібно створювати надійні паролі, різні для всіх важливих облікових записів. Також корисно регулярно оновлювати паролі. Дотримуйтеся порад нижче, щоб створити надійні паролі та захистити їх.

Використовуйте унікальний пароль для кожного важливого облікового запису, як-от електронна пошта чи банківські операції в Інтернеті.

Використовувати один пароль для всіх онлайнових облікових записів – те саме, що використовувати один ключ для дому, автомобіля й офісу. Якщо злочинці отримають доступ до одного облікового запису, вони зламають усі. Тому не використовуйте для електронного інформаційного листа той самий пароль, що й для електронної пошти чи банківського рахунку. Можливо, це не дуже зручно, але використовувати різні паролі більш безпечно.

Зберігайте паролі в таємному місці, яке нелегко помітити

Записувати паролі – не обов’язково погана ідея. Однак якщо ви це робите, не залишайте нотатки з паролями на видному місці, у комп’ютері чи на столі.

Використовуйте довгий пароль, який складається з цифр, літер і символів

Чим довший пароль, тим важче його вгадати. Тому створюйте довгі паролі, щоб гарантувати безпеку своєї інформації. Якщо використовувати цифри, символи та літери різного регістру, викрадачам або стороннім особам буде важче вгадати чи зламати пароль. Не використовуйте такі паролі, як "123456" або "пароль". Також намагайтеся не використовувати в паролях загальнодоступну інформацію, як-от номер телефону. Це не дуже оригінально та не дуже безпечно.

Намагайтесь використати фразу, відому лише вам

Можна вигадати фразу, відому лише вам, і пов’язати з конкретним веб-сайтом, щоб краще запам’ятати. Для електронної пошти можна взяти фразу "Мої друзі Олег і Таня щодня надсилають мені один кумедний лист" і відтворити її за допомогою цифр і латинських літер. "MdOiTsnm1kl" – пароль із великою кількістю варіантів. Повторіть цю процедуру для інших сайтів.

Налаштуйте варіанти відновлення пароля й оновлюйте їх

Якщо ви забули пароль або втратили доступ до облікового запису, потрібен спосіб відновити доступ. Коли потрібно скинути пароль, багато служб надсилають лист на електронну адресу для відновлення. Тому переконайтеся, що ваша електронна адреса для відновлення актуальна та належить обліковому запису, до якого ви ще маєте доступ.

Також у профіль можна додати номер телефону, щоб отримати код для скидання пароля текстовим повідомленням. Номер мобільного телефону в обліковому записі – один із найпростіших і найбільш надійних способів захистити свій обліковий запис.

Наприклад, постачальники послуг можуть використовувати номер телефону, щоб перешкоджати спробам зламати ваш обліковий запис. Вони також можуть надсилати вам коди підтвердження, щоб ви могли ввійти в обліковий запис, якщо втратите до нього доступ. Якщо ви повідомите Google номер телефону для відновлення, ви не потрапите в маркетингові списки та не отримуватимете додаткові дзвінки від фахівців із телефонного маркетингу.

Номер мобільного телефону є безпечнішим способом ідентифікації, ніж електронна адреса для відновлення чи таємне запитання, оскільки, на відміну від них, телефон є вашою матеріальною власністю.

Однак якщо ви не можете чи не хочете додати в обліковий запис номер телефону, багато веб-сайтів проситимуть вибрати запитання, щоб підтвердити особу, якщо ви забудете пароль. Якщо служба, якою ви користуєтеся, дозволяє створити власне запитання, спробуйте вигадати запитання, відповідь на яке знаєте лише ви, а не користувачі Інтернету чи соціальних мереж.

Спробуйте сформулювати відповідь так, щоб вона була унікальною але легко запам’ятовувалася. Скористайтеся порадою вище. Тоді навіть якщо хтось угадає відповідь, він не знатиме, як правильно її ввести. Дуже важливо пам’ятати цю відповідь. Якщо ви її забудете, можливо, ви ніколи не зможете відновити доступ до свого облікового запису.

Інструменти безпеки

Дізнайтеся про 5 найпопулярніших функцій безпеки від Google, створених для захисту вашої сім’ї в Інтернеті.

Облікові записи Google

Підвищуйте безпеку свого облікового запису Google

В обліковий запис Google можна додати ще один рівень безпеки, увімкнувши двоетапну перевірку. Якщо ввімкнути двоетапну перевірку, Google надсилатиме пароль на ваш мобільний телефон, коли хтось намагатиметься ввійти у ваш обліковий запис із чужого комп’ютера. Тобто якщо хтось викраде чи вгадає ваш пароль, потенційний зловмисник не зможе ввійти у ваш обліковий запис, оскільки в нього не буде вашого телефона. Тепер ви можете захистити себе чимось, що ви знаєте (ваш пароль) і чимось, що ви маєте (ваш телефон).

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Угорі виберіть "Безпека". У вікні пароля натисніть "Налаштувати" біля пункту "Двоетапна перевірка".

З’явиться покроковий посібник, який допоможе вам виконати процедуру налаштування.

Потім ви повернетеся в налаштування двоетапної перевірки. Перегляньте свої налаштування та додайте резервні номери телефонів.

Готово. Під час наступного входу ви отримаєте SMS із кодом підтвердження.

Chrome

Конфіденційний перегляд веб-сторінок

Щоб переглядати веб-сторінки конфіденційно, користуйтеся режимом анонімного перегляду у веб-переглядачі Chrome на комп’ютері, планшеті або телефоні. У цьому режимі сторінки, які ви відвідуєте, і файли, які завантажуєте, не зберігаються в історії веб-перегляду чи завантажень Chrome.

Докладніше

Натисніть меню Chrome на панелі інструментів веб-переглядача й виберіть опцію "Нове анонімне вікно".

Відкриється нове вікно, у куті якого буде значок анонімності. Щоб вийти, просто закрийте вікно.

Облікові записи Google

Керуйте обліковим записом Google по-своєму

На сторінці налаштувань облікового запису можна переглянути служби та інформацію, пов’язану з вашим обліковим записом Google, а також змінити налаштування безпеки та конфіденційності.

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Облікові записи Google

Отримуйте сповіщення про появу вашого імені в Інтернеті

У розділі "Я в Інтернеті" можна дізнатися, яку інформацію бачать люди, коли шукають вас у Google, і керувати цією інформацією. Тут можна налаштувати Сповіщення Google, щоб відстежувати інформацію, яка з’являється про вас в Інтернеті. Також тут автоматично пропонуються пошукові терміни, які ви, можливо, захочете відстежувати.

Докладніше

Увійдіть у свій обліковий запис Google і перейдіть у розділ Я в Інтернеті.

Натисніть "Керувати веб-сповіщеннями", а потім – червону кнопку, щоб створити сповіщення.

Ваше ім’я з’явиться в текстовому полі. Натисніть текстове поле, щоб переглянути інші пропоновані сповіщення.

Натисніть "Додати", щоб додати сповіщення. Виберіть значок олівця, щоб редагувати, або значок кошика, щоб видалити.

У спадному меню "Частота надсилання" виберіть частоту надсилання сповіщень.

Облікові записи Google

Керуйте даними, які зберігаються в обліковому записі Google

Інформаційна панель Google відображає інформацію, збережену у вашому обліковому записі Google. На ній також можна переглянути останню активність у Вашому обліковому записі. З одного централізованого місця можна легко переглядати свої дані та діяльність, а також отримати доступ до налаштувань таких служб, як Blogger, Календар, Документи, Google+ тощо.

Докладніше

Перейдіть на інформаційну панель, щоб переглянути підсумок даних, пов’язаних із вашим обліковим записом Google, і керувати своїми особистими налаштуваннями.

Тут можна керувати даними, які зберігаються у вашому обліковому записі Google.

Переглянути інші інструменти безпеки