Безпека під час покупок в Інтернеті

Дедалі більше покупок здійснюються в Інтернеті. Google допомагає користувачам знаходити продукти різними способами. Хоча ми не керуємо вмістом в Інтернеті, ми хочемо допомогти користувачам робити покупки в Інтернеті безпечно. Зазвичай більшість онлайнових трансакцій виконуються без труднощів, однак у деяких випадках є певні ризики. Саме тому ми наводимо на цій сторінці корисні поради й інструменти, якими можна скористатися під час покупок в Інтернеті.

Поради щодо безпеки

 • Остерігайтеся пропозицій, які занадто вигідні, щоб бути правдою. Порівнюйте вказані ціни з цінами на схожі товари, які продаються деінде. Якщо ціни істотно відрізняються, будьте уважні: зберіть відомості про продавця та дізнайтеся про стан продукту. Якщо на сайті пропонуються продукти зі значними знижками, є граматичні помилки та використовуються зображення поганої якості з офіційного сайту власника бренда, імовірно, сайт продає підроблені товари. Будьте обережні: деякі сайти, які продають підроблені продукти, імітують сайти власника бренда, копіюючи макети та використовуючи подібні зображення чи ім’я домену, що включає бренд.

 • Вивчайте невідомих продавців. Якщо ви раніше не купували в продавця, заздалегідь переконайтеся в його надійності. Наприклад, дізнайтеся про історію його компанії та пошукайте в Інтернеті відгуки інших покупців, які співпрацювали з цим подавцем. Законні продавці мають надавати контактну інформацію, якою можна скористатися, якщо виникнуть запитання або проблеми з трансакцією. Така інформація включає фізичну адресу, номер телефону чи електронну адресу контактної особи. Багато сайтів, які продають підроблені продукти, мають URL-адреси, схожі на офіційні. Такі адреси можуть містити фрази, як-от [бренд]onsale.com або official[бренд].com. Щоб дізнатися, хто є власником домену, пошукайте запис про сайт у базі даних WHOIS.

 • Використовуйте спосіб оплати із захистом покупців. Часто у випадках шахрайства емітенти кредитних карток обмежують вашу відповідальність за покупки в Інтернеті. З метою додаткового захисту деякі онлайнові платіжні системи не повідомляють повний номер вашої кредитної картки продавцям.

 • Читайте текст, указаний дрібним шрифтом. Перш ніж робити покупку, ознайомтеся з умовами доставки, гарантією та політикою повернення в цього продавця. Деякі магазини можуть пропонувати повне відшкодування, інші – стягувати комісію за повернення товару або лише надавати товарний кредит.

 • Зберігайте записи трансакцій. Цифрові або паперові копії трансакцій на великі суми можуть знадобитися, коли потрібно отримати відшкодування чи оскаржити несанкціоноване стягнення плати в обліковому записі.

 • Уникайте зламаних сайтів і перевіряйте адресний рядок веб-переглядача. Якщо натиснувши посилання, вас одразу переспрямовує на іншу сторінку, імовірно, цей сайт зламаний або містить зловмисне програмне забезпечення. Зловмисне програмне забезпечення, як-от віруси, хробаки, троянські програми, може непомітно встановлювати на ваш комп’ютер небажані програми. Деякі зламані сайти не переспрямовують на іншу сторінку, але містять невідповідний вміст або спам. Щоб упевнитися, чи завантажується правильна сторінка, стежте за адресним рядком, коли натискаєте посилання.

 • Вводьте конфіденційні URL-адреси в адресний рядок веб-переглядача. Не переходьте в конфіденційний обліковий запис, натиснувши посилання чи скопіювавши адресу в рядок. Натомість введіть веб-адресу вручну. Переконайтеся, що ви ввели правильну адресу. Деякі сайти з помилками в імені домену виглядають як справжні, однак створені з метою фішингу ваших даних облікового запису.

 • Не вводьте особисту інформацію на підозрілих сайтах. Якщо для того, щоб придбати продукт або скористатися послугою, потрібно ввести на сайті особисту інформацію (як-от дані банківського рахунку, відповіді на таємні запитання чи паролі), не довіряйте цьому сайту, оскільки такі запити можна розцінювати як фішинг. Деякі сайти можуть точно імітувати офіційний сайт, зокрема логотипи та текст, однак вони створені шахраями лише для отримання вашої особистої інформації. Нижче описано, як уникнути фішингових сайтів і повідомити про них.

 • Вибирайте надійні паролі. Не використовуйте однакові паролі для кількох облікових записів і періодично змінюйте їх, особливо якщо вважаєте, що є загроза вашому обліковому запису. Перегляньте інші поради щодо створення надійного пароля.

 • Надсилайте інформацію лише за допомогою безпечних з’єднань. Коли ви передаєте конфіденційні дані, як-от номери кредитних карток або банківських рахунків, шукайте в адресному рядку з’єднання https:// (якщо ви користуєтеся Google Chrome або Internet Explorer, також має відображатися значок замка). Отримуючи доступ до фінансових рахунків, перевірте, чи на веб-сайті використовується сертифікат поглибленої перевірки: у багатьох сучасних веб-переглядачах в адресному рядку URL-адреса чи назва сайту мають відображатися зеленим кольором. Це означає, що організація використовує перевірений сайт.

 • Не здійснюйте фінансові трансакції на загальнодоступних комп’ютерах. Якщо ви користуєтеся спільним або загальнодоступним комп’ютером, не входьте в облікові записи, які можуть містити конфіденційну фінансову інформацію (як-от облікові записи або комерційні веб-сайти банку чи кредитної картки). Якщо ви переглядали таку інформацію на спільному або загальнодоступному комп’ютері, завершивши роботу, не забудьте вийти з облікового запису та закрити вікно веб-переглядача.

 • Переконайтеся, що ви отримали саме той продукт, за який заплатили. Отримавши продукт, огляньте його, щоб упевнитися, що з ним усе гаразд. Що швидше ви виявите шахрайство, то більше буде шансів вирішити проблему на вашу користь.

Де можна отримати додаткову допомогу?

Нижче перелічено організації, які можуть допомогти користувачам у поданні та розгляді скарг.

Бюро з покращення ділової практики та Національна спілка споживачів надають довідкову інформацію (http://www.bbb.org/pittsburgh/migration/bbb-news-releases/2012/12/counteract-counterfeiting-and-shoddy-knock-offs-on-the-internet/ і www.fraud.org)

Федеральна торгова комісія (FTC) розглядає скарги щодо оманливого або недобросовісного ведення бізнесу. Щоб подати скаргу, відвідайте сторінку http://www.ftc.gov/ftc/contact.shtm

Якщо ваша скарга стосується компанії в іншій країні, ви можете повідомити про порушення на сторінці http://www.econsumer.gov/

У країнах ЄС мережа Європейських центрів із захисту прав споживачів допомагає споживачам вирішувати проблеми з покупками з-за кордону (http://ec.europa.eu/consumers/ecc/index_en.htm)

Інструменти безпеки

Дізнайтеся про 5 найпопулярніших функцій безпеки від Google, створених для захисту вашої сім’ї в Інтернеті.

Облікові записи Google

Підвищуйте безпеку свого облікового запису Google

В обліковий запис Google можна додати ще один рівень безпеки, увімкнувши двоетапну перевірку. Якщо ввімкнути двоетапну перевірку, Google надсилатиме пароль на ваш мобільний телефон, коли хтось намагатиметься ввійти у ваш обліковий запис із чужого комп’ютера. Тобто якщо хтось викраде чи вгадає ваш пароль, потенційний зловмисник не зможе ввійти у ваш обліковий запис, оскільки в нього не буде вашого телефона. Тепер ви можете захистити себе чимось, що ви знаєте (ваш пароль) і чимось, що ви маєте (ваш телефон).

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Угорі виберіть "Безпека". У вікні пароля натисніть "Налаштувати" біля пункту "Двоетапна перевірка".

З’явиться покроковий посібник, який допоможе вам виконати процедуру налаштування.

Потім ви повернетеся в налаштування двоетапної перевірки. Перегляньте свої налаштування та додайте резервні номери телефонів.

Готово. Під час наступного входу ви отримаєте SMS із кодом підтвердження.

Chrome

Конфіденційний перегляд веб-сторінок

Щоб переглядати веб-сторінки конфіденційно, користуйтеся режимом анонімного перегляду у веб-переглядачі Chrome на комп’ютері, планшеті або телефоні. У цьому режимі сторінки, які ви відвідуєте, і файли, які завантажуєте, не зберігаються в історії веб-перегляду чи завантажень Chrome.

Докладніше

Натисніть меню Chrome на панелі інструментів веб-переглядача й виберіть опцію "Нове анонімне вікно".

Відкриється нове вікно, у куті якого буде значок анонімності. Щоб вийти, просто закрийте вікно.

Облікові записи Google

Керуйте обліковим записом Google по-своєму

На сторінці налаштувань облікового запису можна переглянути служби та інформацію, пов’язану з вашим обліковим записом Google, а також змінити налаштування безпеки та конфіденційності.

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Облікові записи Google

Отримуйте сповіщення про появу вашого імені в Інтернеті

У розділі "Я в Інтернеті" можна дізнатися, яку інформацію бачать люди, коли шукають вас у Google, і керувати цією інформацією. Тут можна налаштувати Сповіщення Google, щоб відстежувати інформацію, яка з’являється про вас в Інтернеті. Також тут автоматично пропонуються пошукові терміни, які ви, можливо, захочете відстежувати.

Докладніше

Увійдіть у свій обліковий запис Google і перейдіть у розділ Я в Інтернеті.

Натисніть "Керувати веб-сповіщеннями", а потім – червону кнопку, щоб створити сповіщення.

Ваше ім’я з’явиться в текстовому полі. Натисніть текстове поле, щоб переглянути інші пропоновані сповіщення.

Натисніть "Додати", щоб додати сповіщення. Виберіть значок олівця, щоб редагувати, або значок кошика, щоб видалити.

У спадному меню "Частота надсилання" виберіть частоту надсилання сповіщень.

Облікові записи Google

Керуйте даними, які зберігаються в обліковому записі Google

Інформаційна панель Google відображає інформацію, збережену у вашому обліковому записі Google. На ній також можна переглянути останню активність у Вашому обліковому записі. З одного централізованого місця можна легко переглядати свої дані та діяльність, а також отримати доступ до налаштувань таких служб, як Blogger, Календар, Документи, Google+ тощо.

Докладніше

Перейдіть на інформаційну панель, щоб переглянути підсумок даних, пов’язаних із вашим обліковим записом Google, і керувати своїми особистими налаштуваннями.

Тут можна керувати даними, які зберігаються у вашому обліковому записі Google.

Переглянути інші інструменти безпеки