Перевірка налаштувань Gmail

Якщо ви користуєтеся Gmail, можна виконати пропоновані тут дії, щоб гарантувати безпеку свого облікового запису.

Переконайтеся, що ваша електронна пошта не пересилається та ніким не переглядається без вашого відома.

Щоб переконатися, що електронні листи спрямовуються належним чином, на вкладці "Налаштування пошти" в Gmail перевірте параметри переадресації й повноважень, які надають іншим доступ до вашого облікового запису.

Якщо ви забули пароль, потрібен спосіб відновити доступ до облікового запису.

Коли потрібно скинути пароль, Google надсилає лист на електронну адресу для відновлення. Тому переконайтеся, що ваша електронна адреса для відновлення актуальна й належить обліковому запису, до якого ви маєте доступ. Також у профіль Gmail можна додати номер телефону, щоб отримати код для скидання пароля текстовим повідомленням.

Номер мобільного телефону в обліковому записі – один із найпростіших і найбільш надійних способів захистити свій обліковий запис. Наприклад, Google може використовувати номер телефону, щоб перешкоджати спробам зламати ваш обліковий запис, а також надсилати вам коди підтвердження, щоб ви могли ввійти в обліковий запис, якщо втратите до нього доступ. Якщо ви повідомите Google номер телефону для відновлення, ви не потрапите в маркетингові списки та не отримуватимете додаткові дзвінки від фахівців із телефонного маркетингу.

Номер мобільного телефону є безпечнішим способом ідентифікації, ніж електронна адреса для відновлення чи таємне запитання, оскільки, на відміну від них, телефон є вашою матеріальною власністю.

Стежте за незвичними спробами входу чи незвичною активністю в обліковому записі

Регулярно перевіряйте, чи немає в обліковому записі незнайомої або підозрілої активності. Натисніть посилання "деталі" внизу сторінки, щоб знайти IP-адреси, з яких останнім часом входили у вашу поштову скриньку, і пов’язані з ними місцезнаходження. Якщо ви виявите підозрілу активність в обліковому записі, негайно змініть пароль і вийдіть з облікового запису. Дізнайтеся більше про підозрілу активність в обліковому записі.

Коли входите в Gmail, переконайтеся, що веб-адреса починається з https:// (а не просто "http://"). Це свідчить, що ваше з’єднання з веб-сайтом зашифроване та більш захищене від втручання й відстеження. Щоб отримати більше порад щодо Gmail, перегляньте наш контрольний список безпеки Gmail.

Повідомляйте про порушення користувачів Gmail

Якщо якийсь користувач Gmail порушує правила Gmail, виконайте ці дії.

Інструменти безпеки

Дізнайтеся про 5 найпопулярніших функцій безпеки від Google, створених для захисту вашої сім’ї в Інтернеті.

Облікові записи Google

Підвищуйте безпеку свого облікового запису Google

В обліковий запис Google можна додати ще один рівень безпеки, увімкнувши двоетапну перевірку. Якщо ввімкнути двоетапну перевірку, Google надсилатиме пароль на ваш мобільний телефон, коли хтось намагатиметься ввійти у ваш обліковий запис із чужого комп’ютера. Тобто якщо хтось викраде чи вгадає ваш пароль, потенційний зловмисник не зможе ввійти у ваш обліковий запис, оскільки в нього не буде вашого телефона. Тепер ви можете захистити себе чимось, що ви знаєте (ваш пароль) і чимось, що ви маєте (ваш телефон).

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Угорі виберіть "Безпека". У вікні пароля натисніть "Налаштувати" біля пункту "Двоетапна перевірка".

З’явиться покроковий посібник, який допоможе вам виконати процедуру налаштування.

Потім ви повернетеся в налаштування двоетапної перевірки. Перегляньте свої налаштування та додайте резервні номери телефонів.

Готово. Під час наступного входу ви отримаєте SMS із кодом підтвердження.

Chrome

Конфіденційний перегляд веб-сторінок

Щоб переглядати веб-сторінки конфіденційно, користуйтеся режимом анонімного перегляду у веб-переглядачі Chrome на комп’ютері, планшеті або телефоні. У цьому режимі сторінки, які ви відвідуєте, і файли, які завантажуєте, не зберігаються в історії веб-перегляду чи завантажень Chrome.

Докладніше

Натисніть меню Chrome на панелі інструментів веб-переглядача й виберіть опцію "Нове анонімне вікно".

Відкриється нове вікно, у куті якого буде значок анонімності. Щоб вийти, просто закрийте вікно.

Облікові записи Google

Керуйте обліковим записом Google по-своєму

На сторінці налаштувань облікового запису можна переглянути служби та інформацію, пов’язану з вашим обліковим записом Google, а також змінити налаштування безпеки та конфіденційності.

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Облікові записи Google

Отримуйте сповіщення про появу вашого імені в Інтернеті

У розділі "Я в Інтернеті" можна дізнатися, яку інформацію бачать люди, коли шукають вас у Google, і керувати цією інформацією. Тут можна налаштувати Сповіщення Google, щоб відстежувати інформацію, яка з’являється про вас в Інтернеті. Також тут автоматично пропонуються пошукові терміни, які ви, можливо, захочете відстежувати.

Докладніше

Увійдіть у свій обліковий запис Google і перейдіть у розділ Я в Інтернеті.

Натисніть "Керувати веб-сповіщеннями", а потім – червону кнопку, щоб створити сповіщення.

Ваше ім’я з’явиться в текстовому полі. Натисніть текстове поле, щоб переглянути інші пропоновані сповіщення.

Натисніть "Додати", щоб додати сповіщення. Виберіть значок олівця, щоб редагувати, або значок кошика, щоб видалити.

У спадному меню "Частота надсилання" виберіть частоту надсилання сповіщень.

Облікові записи Google

Керуйте даними, які зберігаються в обліковому записі Google

Інформаційна панель Google відображає інформацію, збережену у вашому обліковому записі Google. На ній також можна переглянути останню активність у Вашому обліковому записі. З одного централізованого місця можна легко переглядати свої дані та діяльність, а також отримати доступ до налаштувань таких служб, як Blogger, Календар, Документи, Google+ тощо.

Докладніше

Перейдіть на інформаційну панель, щоб переглянути підсумок даних, пов’язаних із вашим обліковим записом Google, і керувати своїми особистими налаштуваннями.

Тут можна керувати даними, які зберігаються у вашому обліковому записі Google.

Переглянути інші інструменти безпеки