Як Google використовує розпізнавання шаблонів

Як Google використовує розпізнавання шаблонів, щоб розрізняти зображення

Комп’ютери не "бачать" фотографії та відео, як люди. Коли ви дивитеся на фотографію, ви можете побачити свого найкращого друга перед його будинком. З точки зору комп’ютера таке зображення – просто набір даних, які сприймаються як форми й інформація про значення кольорів. Хоча під час перегляду фотографій комп’ютер не реагує, як людина, його можна навчити розпізнавати певні шаблони кольорів і форм. Наприклад, комп’ютер можна навчити розпізнавати поширені шаблони форм і кольорів, які формують цифрове зображення обличчя. Цей процес відомий як виявлення облич. Ця технологія допомагає Google захищати вашу конфіденційність у таких службах, як Перегляд вулиць, де комп’ютери намагаються виявити та розмити обличчя людей на вулиці, якою рухається автомобіль Перегляду вулиць. Завдяки виявленню облич такі служби, як Google+ Фотографії, можуть пропонувати позначати фотографії чи відео, коли на них імовірно є обличчя. Технологія не визначає, чиє це обличчя, а лише допомагає знайти обличчя на фотографіях.

З часом технологія розпізнавання шаблонів, яка лежить в основі виявлення облич, може допомогти комп’ютеру визначати характеристики виявленого обличчя. Наприклад, на основі певних шаблонів можна припустити, що обличчя має бороду, окуляри чи схожі атрибути. Така інформація покращить роботу функції усунення ефекту червоних очей або допоможе вам правильно розмістити вуса чи монокль на своєму обличчі під час відеозустрічі Hangouts.

Окрім технології виявлення облич, у певних функціях Google також використовує розпізнавання облич. Технологія розпізнавання облич, як випливає з назви, допомагає комп’ютеру порівнювати відомі обличчя з новими та виявляти ймовірні збіги чи схожість. Наприклад, завдяки розпізнаванню облич користувачі функції "Знайди мене на фото" бачать, кого можна позначити на фотографіях чи відео, які вони завантажили та хочуть показати іншим. Читайте більше про функцію "Знайди мене на фото" в довідковому центрі Google+.

Принцип роботи Голосового пошуку

Завдяки Голосовому пошуку можна диктувати запити в клієнтській програмі Пошук Google на пристрої, а не вводити їх. Щоб транскрибувати продиктовані слова в написаний текст, використовується технологія розпізнавання шаблонів. Для кожного запиту в Голосовому пошуку ми зберігаємо дані про мову, країну, вислів і припущення нашої системи про сказане. Збережені аудіодані не містять ваш ідентифікатор облікового запису Google, якщо ви не вибрали інше. Ми не надсилаємо вислови в Google, якщо ви не вказали, що хочете користуватися функцію голосового пошуку (наприклад, не натиснули значок мікрофона на панелі швидкого пошуку чи віртуальній клавіатурі або не сказали "Google", коли панель швидкого пошуку вказує, що доступна функція голосового пошуку). Ми надсилаємо вислови на сервери Google, щоб розпізнати сказане. Ми зберігаємо вислови, щоб покращувати наші служби, зокрема навчати систему краще розпізнавати правильні пошукові запити.