Використання захищених мереж

Будьте особливо обережні, коли під’єднуєтеся до Інтернету через незнайому або ненадійну мережу, наприклад, через безкоштовну мережу Wi-Fi у місцевому кафе. Постачальник послуг може відстежувати весь трафік у своїй мережі, який може містити вашу особисту інформацію.

Однак якщо ви користуєтеся службою, яка шифрує ваше з’єднання з веб-службою, це значно ускладнює відстеження ваших дій. З’єднання Gmail між вашим комп’ютером і Google шифрується за умовчанням. Це перешкоджає стороннім особам відстежувати вашу активність у мережі Google. Ми також за умовчанням використовуємо захист, відомий як шифрування SSL під час входу до Диска Google й до низки інших служб.

Під час перегляду веб-сайтів перевірте ознаки під’єднання веб-сайту.

Спершу перевірте в адресному рядку веб-переглядача, чи URL-адреса справжня. Також перевіряйте, чи веб-адреса починається з https://. Це свідчить, що ваше з’єднання з веб-сайтом зашифроване та більш захищене від втручання й відстеження. У деяких веб-переглядачах в адресному рядку біля https:// відображається значок замка. Це чіткіше вказує, що ваше з’єднання зашифроване та більш безпечне.

Якщо з’єднання не зашифровано, під час під’єднання через загальнодоступну мережу Wi-Fi будь-хто поблизу може відстежувати інформацію, яка передається між вашим комп’ютером і точкою доступу Wi-Fi. Не виконуйте важливі дії, як-от банківські операції чи покупки, у загальнодоступних мережах.

Якщо ви користуєтеся Wi-Fi удома, обов’язково встановіть пароль, щоб захистити маршрутизатор. Просто дотримуйтеся вказівок, наданих вашим постачальником послуг Інтернету чи виробником маршрутизатора, щоб установити власний пароль для маршрутизатора замість пароля за умовчанням, який може бути відомий злочинцям. Якщо злочинці отримають доступ до вашого маршрутизатора, вони зможуть змінити ваші налаштування й відстежувати ваші дії в Інтернеті.

Крім того, обов’язково додайте ще один рівень безпеки та захистіть домашню мережу Wi-Fi, щоб інші користувачі не могли нею користуватися – установіть пароль для захисту мережі Wi-Fi. Як і в інших паролях, виберіть довге й унікальне поєднання цифр, літер і символів, щоб інші користувачі не змогли його вгадати. Налаштовуючи розширений захист у мережі, виберіть налаштування WPA2.

Інструменти безпеки

Дізнайтеся про 5 найпопулярніших функцій безпеки від Google, створених для захисту вашої сім’ї в Інтернеті.

Облікові записи Google

Підвищуйте безпеку свого облікового запису Google

В обліковий запис Google можна додати ще один рівень безпеки, увімкнувши двоетапну перевірку. Якщо ввімкнути двоетапну перевірку, Google надсилатиме пароль на ваш мобільний телефон, коли хтось намагатиметься ввійти у ваш обліковий запис із чужого комп’ютера. Тобто якщо хтось викраде чи вгадає ваш пароль, потенційний зловмисник не зможе ввійти у ваш обліковий запис, оскільки в нього не буде вашого телефона. Тепер ви можете захистити себе чимось, що ви знаєте (ваш пароль) і чимось, що ви маєте (ваш телефон).

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Угорі виберіть "Безпека". У вікні пароля натисніть "Налаштувати" біля пункту "Двоетапна перевірка".

З’явиться покроковий посібник, який допоможе вам виконати процедуру налаштування.

Потім ви повернетеся в налаштування двоетапної перевірки. Перегляньте свої налаштування та додайте резервні номери телефонів.

Готово. Під час наступного входу ви отримаєте SMS із кодом підтвердження.

Chrome

Конфіденційний перегляд веб-сторінок

Щоб переглядати веб-сторінки конфіденційно, користуйтеся режимом анонімного перегляду у веб-переглядачі Chrome на комп’ютері, планшеті або телефоні. У цьому режимі сторінки, які ви відвідуєте, і файли, які завантажуєте, не зберігаються в історії веб-перегляду чи завантажень Chrome.

Докладніше

Натисніть меню Chrome на панелі інструментів веб-переглядача й виберіть опцію "Нове анонімне вікно".

Відкриється нове вікно, у куті якого буде значок анонімності. Щоб вийти, просто закрийте вікно.

Облікові записи Google

Керуйте обліковим записом Google по-своєму

На сторінці налаштувань облікового запису можна переглянути служби та інформацію, пов’язану з вашим обліковим записом Google, а також змінити налаштування безпеки та конфіденційності.

Докладніше

Перейдіть у налаштування, натиснувши своє ім’я чи зображення у верхньому правому куті, а потім натисніть "Обліковий запис".

Облікові записи Google

Отримуйте сповіщення про появу вашого імені в Інтернеті

У розділі "Я в Інтернеті" можна дізнатися, яку інформацію бачать люди, коли шукають вас у Google, і керувати цією інформацією. Тут можна налаштувати Сповіщення Google, щоб відстежувати інформацію, яка з’являється про вас в Інтернеті. Також тут автоматично пропонуються пошукові терміни, які ви, можливо, захочете відстежувати.

Докладніше

Увійдіть у свій обліковий запис Google і перейдіть у розділ Я в Інтернеті.

Натисніть "Керувати веб-сповіщеннями", а потім – червону кнопку, щоб створити сповіщення.

Ваше ім’я з’явиться в текстовому полі. Натисніть текстове поле, щоб переглянути інші пропоновані сповіщення.

Натисніть "Додати", щоб додати сповіщення. Виберіть значок олівця, щоб редагувати, або значок кошика, щоб видалити.

У спадному меню "Частота надсилання" виберіть частоту надсилання сповіщень.

Облікові записи Google

Керуйте даними, які зберігаються в обліковому записі Google

Інформаційна панель Google відображає інформацію, збережену у вашому обліковому записі Google. На ній також можна переглянути останню активність у Вашому обліковому записі. З одного централізованого місця можна легко переглядати свої дані та діяльність, а також отримати доступ до налаштувань таких служб, як Blogger, Календар, Документи, Google+ тощо.

Докладніше

Перейдіть на інформаційну панель, щоб переглянути підсумок даних, пов’язаних із вашим обліковим записом Google, і керувати своїми особистими налаштуваннями.

Тут можна керувати даними, які зберігаються у вашому обліковому записі Google.

Переглянути інші інструменти безпеки