Уникнення шахрайства

Навряд чи ви виграли в лотерею. Не можна заробити так багато, працюючи вдома. А ця пропозиція занадто вигідна, щоб бути правдою.

Інтернет – чудове місце, але не всі його користувачі мають добрі наміри. Нижче наведено три прості способи уникнути шахраїв і захистити себе в Інтернеті.

Остерігайтеся незнайомців, які роздають подарунки

Імовірно, не варто чекати нічого доброго від повідомлення, у якому вас вітають як мільйонного відвідувача веб-сайту, пропонують планшетний ПК чи інший приз в обмін на заповнення форми опитування або обіцяють швидкі й прості способи заробітку чи працевлаштування ("Швидко збагачуйтесь, працюючи вдома лише дві години на день!"). Якщо хтось повідомляє, що ви стали переможцем, і просить ввести у форму особисту інформацію, не робіть цього. Навіть якщо ви не натиснули кнопку "Надіслати", але почали вводити дані у форму, ви можете повідомити особисту інформацію шахраям.

Якщо ви отримали повідомлення від знайомого, яке, схоже, написав не він, можливо, обліковий запис відправника зламав кібер-злочинець, який намагається отримати ваші гроші або інформацію. Тому відповідайте обережно. Серед поширених прийомів кібер-злочинців – прохання терміново надіслати гроші, заяви про скрутне становище в іншій країні або втрату телефону. У повідомленні також можуть пропонувати натиснути посилання, щоб переглянути зображення, статтю або відео. Насправді таке посилання спрямовує на сайт, який може викрасти інформацію. Тому подумайте, перш ніж його натискати.

Шукайте додаткову інформацію

Купуючи товари в Інтернеті, збирайте відомості про продавця й остерігайтеся підозріло низьких цін, як ви це робите під час покупок у місцевому магазині. Ретельно вивчайте пропозиції в Інтернеті, які занадто вигідні, щоб бути правдою. Ніхто не хоче, щоб його обманом змусили купити підроблені товари. Люди, які обіцяють зазвичай дорогі товари чи послуги безкоштовно або зі знижкою 90%, імовірно, мають злочинні наміри. Якщо ви користуєтеся Gmail, під час перегляду електронного листа, який наша система вважає шахрайським, угорі екрана відображається застереження. Якщо ви бачите таке застереження, добре подумайте, перш ніж відповідати на цей лист.

Остерігайтеся шахраїв, які використовують бренд Google. Google не розігрує лотереї. Ми не стягуємо плату за навчання нових працівників. Якщо ви отримали електронний лист про те, що стали працівником Google, але маєте сплатити за навчання, перш ніж почати працювати, – це шахрайство. Остерігайтеся людей, які пропонують продаж автомобілів через Google Wallet. Дізнайтеся більше про різні види шахрайства під брендом Google.

Якщо сумніваєтеся, не ризикуйте

Маєте погане відчуття щодо рекламного оголошення чи пропозиції? Довіртесь інтуїції. Натискайте оголошення та купуйте товари лише на безпечних, перевірених і надійних сайтах.

Багато платформ для покупок в Інтернеті мають надійні програми для продавців. У профілях таких продавців зазвичай відображається мітка схвалення. Переконайтеся, що така мітка чи сертифікат законні, переглянувши правила платформи для покупок. Якщо платформа не пропонує таку програму, перегляньте кількість і зміст відгуків про продавця.

Якщо ви натиснули чи побачили неприйнятну рекламу в мережі Google, повідомте нас, щоб ми вжили заходів.