Запитання й відповіді

Про конкурс

У чому полягає суть конкурсу Дудл для Google?

Дудл для Google – це конкурс для учнів загальноосвітніх шкіл України, які створюють власні логотипи дудл для Google. Цьогорічна тема дудла – "Україна моєї мрії".

Чому Google проводить цей конкурс?

Дудли мають дивувати та тішити користувачів, коли вони відвідують домашню сторінку Google. Хто може здивувати та потішити краще за талановитих і творчих молодих художників? Компанія Google не існувала б сьогодні, якби не творчий підхід, захоплення й уява. Тому ми поширюємо та пропагуємо ці цінності серед наших молодих користувачів.

Ви вперше проводите конкурс "Дудл для Google"?

Конкурс буде проходити в Україні вперше. "Дудл для Google" уже проводився в багатьох країнах.

Хто є організатором конкурсу?

ТОВ "Гугл" та авторизований підрядник ТОВ "Гугл".

Чому ви обрали тему "Україна моєї мрії"?

Мета конкурсу "Дудл для Google" – надати учням чисте полотно, але зацікавити їх широкою темою. Ми намагаємося пропонувати теми, які заохочують досліджувати минуле, теперішнє чи майбутнє, а також відображають різноманітні моменти та думки – від дуже конкретних і особистих до широких і далекоглядних, можливо, навіть неземних.

Як взяти участь у конкурсі?

Перегляньте вказівки на сторінці подачі заявки

Інформація щодо заявки

Хто може надсилати роботу від імені учасника?

Ми приймаємо роботи від батьків, учителів і представників позашкільних гуртків. Ми лише просимо, щоб робота супроводжувалася заповненою офіційною формою заявки, підписаною батьками чи опікуном учня. Просимо батьків безпосередньо надсилати конкурсні роботи своїх дітей. Також просимо батьків спершу перевірити, чи школа, у якій навчається їхня дитина, бере участь, щоб уникнути дублювання заявок. Для участі в конкурсі дитина має навчатися в загальноосвітній школі України.

Представники позашкільних гуртків, можуть надсилати дудли від імені своїх учнів, якщо роботи супроводжуються заповненою офіційною формою заявки, підписаною батьками чи опікуном учня. Також зауважте, що технологічний грант у розмірі 50 000 грн. отримує школа учня-переможця, незалежно від каналу надсилання. На час надсилання заявки на участь у конкурсі учні мають навчатися в загальноосвітній школі України.

Чи є обмеження щодо кількості дудлів, які може надіслати школа, позашкільний гурток або батьки?

Немає обмежень щодо кількості дудлів, які може надіслати школа, позашкільний гурток або батьки. Однак пам’ятайте, що ми приймаємо лише один оригінальний дудл від кожного учня.

Що станеться, якщо надіслати два дудли від одного учня?

Ми можемо прийняти лише один дудл від кожного учня. Наша платформа оцінювання перевірить, чи всі надіслані дудли є унікальними роботами. Якщо ми отримаємо дві роботи від одного учня, то приймемо дудл, який надійшов першим. Усі інші роботи від того ж учня будуть дискваліфіковані. Перш ніж надсилати роботи, просимо всіх батьків звернутися в школу, у якій навчається їхня дитина, щоб уникнути дублювання робіт.

Чи потрібно для участі в конкурсі бути громадянином України?

На час надсилання дудла учень має бути громадянином України чи мати офіційний дозвіл на постійне проживання в Україні, навчатися в школі України та проживати в Україні. Учень також має отримати попередній дозвіл на участь у конкурсі від батьків або офіційного опікуна, які підписують форму заявки.

Як взяти участь у конкурсі?

Це просто! Завантажте форму заявки на цьому сайті, роздрукуйте її та дайте волю творчості. Немає жодних правил щодо створення дудлів. Чим оригінальнішим і цікавішим він буде, тим краще. Проте на цьому етапі всі дудли мають бути двовимірними. Відвідайте розділ "Ресурси для вчителів" на цій сторінці, щоб дізнатися, як провести заняття зі створення дудлів.

До якого часу можна надсилати дудл моєї дитини чи учня?

Конкурс почався 1 листопада 2013 р. Надсилати дудли і заповнену форму заявки, підписану батьками чи опікуном, можна до 30 грудня 2013 р.

Чи можна просто намалювати логотип на аркуші розміром 8,5x11?

Логотип повинен бути намальований на білому аркуші паперу формату А4 альбомної орієнтації. Ви можете завантажити шаблон логотипу Google з цього сайту. Діти не зобов'язані малювати прямо на шаблоні, але що логотип-переможець буде відображатися на головній сторінці Google Україна, тому, будь ласка, переконайтеся, що логотип Google виразно видно та можна впізнати на малюнку.

Які матеріали можна використовувати для створення дудла?

Приймаються двовимірні дудли, які можна сканувати. Тобто можна використовувати будь-які художні матеріали, які не є об’ємними на сторінці. Це, зокрема, фарби, прості й кольорові олівці, маркери, крейду, звичайні й олійні пастелі чи вугільні олівці. Приймаються також зображення, створені на комп’ютері. Це означає, що не допускаються матеріали, які роблять зображення тривимірним. Це, зокрема, об’ємна фарба, наклейки, щітки, вироби з тіста, блискітки, бісер, шовковий папір, дерев’яні палички, ватні кульки та помпони.

Чи обов’язково друкувати форму заявки та малювати дудл на чистому білому папері?

Хоча білий папір підходить найкраще, можна використовувати інший папір світлого кольору. Підходить також папір із незначним малюнком, але переконайтеся, що він не впливає на ваш дудл. Можна також використовувати товщий папір, але не картон чи пінокартон.

Як оцінюється конкурс?

Учнівські дудли оцінюють працівники Google і журі, до складу якого входять відомі художники, музиканти, спортсмени, ілюстратори та мультиплікатори. Роботи для оцінювання розділяються на три вікові групи (5–9 років, 10–13 років і 14–17 років). Спочатку буде відібрано 100 робіт у кожній із трьох вікових груп. Потім жюрі обирають по 5 фіналістів у кожній групі. Тоді ми запрошуємо громадськість голосувати онлайн за своїх фаворитів. Громадське голосування допомагає визначити найкращі дудли у кожній віковій групі. Саме ці художники стають фіналістами.

За якими критеріями обирається найкращий дудл?

Щоб обрати переможців, працівники Google і члени журі оцінюють прийнятні дудли за вказаними нижче критеріями.

Художня цінність – на основі вікової групи та художньої майстерності.

Креативність – на основі зображення теми та використання логотипа Google.

Відповідність темі – наскільки добре виражено тему.

Хто обирає журі?

Члени журі призначаються організатором конкурсу.

Чи громадськість бере участь у голосуванні?

Так. Громадськість зможе голосувати онлайн із 12:00 за Київським часом 21 січня 2014 р. до 11:59 за Київським часом 2 лютого 2014 р. Пропонується обрати по одному дудлу у кожній віковій групі.

Хто може брати участь в онлайн-голосуванні?

Узяти участь в онлайн-голосуванні може будь-який житель України. Проголосувати можна лише один раз.